dochód pasywny już dziś

Co to jest „dochód pasywny”?
Zanim przejdziemy do najlepszych pomysłów na dochód pasywny, które pasują do Twojego stylu życia i talentów, warto poświęcić chwilę na ustalenie, co tak naprawdę rozumiemy przez dochód pasywny, ponieważ to wyrażenie jest często niewłaściwie używane lub źle rozumiane.

Chociaż dochód pasywny nie jest jakimś magicznym schematem zarabiania pieniędzy, który zapewni ci bogactwo bez pracy, jest to sposób na maksymalizację zysków, abyś mógł pracować coraz mniej ciężko w miarę upływu czasu. Innymi słowy, z biegiem czasu wysiłek maleje, a zyski rosną… Brzmi świetnie, prawda?!

Świetnym przykładem strumienia dochodów pasywnych jest kupno nieruchomości na wynajem. Chociaż potrzeba trochę pracy i wysiłku, aby znaleźć odpowiednią nieruchomość, zająć się prawną stroną spraw i przygotować ją dla najemców – plus inwestycje finansowe w postaci kredytu hipotecznego i kaucji – gdy już zdobędziesz swoich najemców, możesz być zarabianie pieniędzy przy minimalnym wysiłku. Oczywiście, mogą wystąpić dziwne inspekcje nieruchomości i zmiany najemców, ale przez większość czasu jako właściciel będziesz cieszyć się pasywnym dochodem uzyskanym z czynszu.

Zasadniczo dochód pasywny jest decyzją długoterminową, która wiąże się z krótkoterminowymi kompromisami. Jeśli chcesz poświęcić swój czas, umiejętności i pieniądze na osiągnięcie celu, jakim jest generowanie pasywnego dochodu i potencjalnie cieszenie się wczesną emeryturą, na dłuższą metę możesz zarabiać tysiące.

Czym nie jest dochód pasywny?
Jak wspomnieliśmy, dochód pasywny jest często błędnie rozumiany i mylony z pobocznymi zamieszaniami. Chociaż praca poboczna lub druga praca to świetny sposób na zwiększenie strumieni dochodów, chyba że działa to w sposób, który pozwala ci się cofać (przy jednoczesnym zarabianiu coraz więcej gotówki), to nie jest to naprawdę pasywne.

Twój dochód pasywny nie jest…

Twoja praca – Ideą pasywnego strumienia dochodu jest zwiększenie Twoich regularnych zarobków lub umożliwienie wcześniejszego przejścia na emeryturę. Twoim głównym zajęciem nie jest pasywny strumień dochodów.

Poboczny zgiełk – chociaż poboczny zgiełk może potencjalnie generować pasywny dochód, częściej jest przykładem aktywnego dochodu, ponieważ wymaga Twojej uwagi i wysiłku, aby go utrzymać. Jeśli jednak Twój występ na boku pozwoli Ci cofnąć się w czasie bez utraty przyczepności, z czasem może to stać się pasywnym dochodem.

Doradztwo – Doradztwo to doskonała impreza poboczna lub biznes online, jeśli masz specjalistyczny temat, którym możesz podzielić się ze światem, ale nie jest to źródło pasywnego dochodu. Jeśli chcesz uzyskiwać pasywny dochód dzięki coachingowi lub konsultacjom, musisz budować swoją praktykę z innymi, którzy mogą przejąć element praktyczny, podczas gdy ty robisz krok w tył i cieszysz się z korzyści.

Sklepy internetowe zarobią w tym roku duże pieniądze.
Ty też możesz to zrobić.

POKAŻ MI, JAK
Inwestowanie do spekulacji – Często słyszysz ludzi, którzy namawiają do inwestowania na giełdzie jako źródła pasywnego dochodu. Jednak nie zgadzamy się, że inwestowanie w spekulację jest jednym z najlepszych pomysłów na dochód pasywny z jednego prostego powodu… Aprecjacja akcji nie jest dochodem. To powiedziawszy, inwestowanie w akcje generujące wysokie dywidendy jest przykładem dochodu pasywnego, ponieważ zapewnia regularny zastrzyk dochodu bez konieczności robienia czegokolwiek.

Dobrą sztuczką, aby dowiedzieć się, czy inwestycja jest dochodem pasywnym, czy aprecjacją/spekulacją, jest to, czy zobaczysz zwrot gotówki, taki jak dywidendy (dochód pasywny), czy też otrzymasz korzyść pieniężną tylko po sprzedaży inwestycji (wzrost).

Przykłady tego, co jest, a co nie jest dochodem pasywnym:
Niektóre z tych powszechnych pomysłów na małe firmy nie są strumieniami dochodów pasywnych. Istnieją jednak alternatywne sposoby na przekształcenie ich w model biznesowy typu „pieniądze podczas snu”…

Aktywny dochód Idea
Pasywny dochód Alternatywa
Praca konsultingowa, w której płacisz za godziny Stwórz kurs online, który ludzie mogą kupić
Programowanie komputerów na zasadzie freelance Tworzenie konkretnego programu, który możesz licencjonować i sprzedawać w kółko.
Pisanie jako freelancer Pisanie książki lub e-booka
Praca w budownictwie lub podobnej branży Inwestowanie w nieruchomości
Prowadzenie pojazdu dla Ubera lub firmy kurierskiej
Wynajem samochodu lub sprzedaż powierzchni reklamowej w pojeździe
Prowadzenie sesji zdjęciowych lub robienie zdjęć na zlecenie Sprzedaż zdjęć stockowych lub budowa zdjęć Instagram rachunek
Te przykłady pomogą Ci zrozumieć, czym jest dochód pasywny i jak możesz przekształcić swój dotychczasowy występ w dochodowe przedsiębiorstwo, które przyniesie Ci pieniądze nawet wtedy, gdy śpisz.

Jak zacząć budować dochód pasywny
Chociaż wspaniale jest mieć wiele pomysłów i marzeń na temat dochodu pasywnego, ważne jest, aby pamiętać, że nie każdy pomysł jest świetny. Nawet jeśli widziałeś, jak inni zarabiają pieniądze w określony sposób, nie ma gwarancji, że to zadziała dla Ciebie, Twoich umiejętności lub stylu życia.

Aby znaleźć najlepsze sposoby zarabiania pasywnego dochodu, musisz zacząć od jasnych celów i planów. Musisz wiedzieć, ile jesteś w stanie poświęcić pod względem czasu i pieniędzy. Musisz być przygotowany na krótkoterminowe poświęcenia, aby osiągnąć swoje długoterminowe cele.

Zanim przejdziemy do najlepszych pomysłów na dochód pasywny, które Cię zainspirują, rozważ następujące kroki, aby rozpocząć przygodę z dochodem pasywnym.

1. Zbuduj gniazdo
Zanim wydasz tysiące dolarów na program zarabiania pieniędzy, który na pewno zadziała, musisz zbudować gniazdo… To może być również Twoja pierwsza forma pasywnego dochodu!
Z biegiem czasu odsetki, które zarobisz na tej gotówce, będą liczone jako dochód pasywny, a możesz nawet otrzymać premię pieniężną za otwarcie konta.

2. Oceń swoje umiejętności
Nie ma sensu decydować, że sprzedasz swoje zdjęcia firmom zajmującym się tworzeniem obrazów stockowych, jeśli nie możesz zrobić ostrego zdjęcia, aby ocalić swoje życie! W ten sam sposób niektóre pomysły na dochód pasywny, takie jak pisanie kursów, będą wymagały posiadania określonych kwalifikacji i umiejętności. Jeśli je masz, to świetnie! Jeśli nie, bądź realistą, czy uważasz, że uzyskanie odpowiednich kwalifikacji będzie tego warte.

Ale ocena twoich umiejętności nie powinna dotyczyć tylko tego, w czym nie jesteś dobry. Powinieneś także dobrze przemyśleć rzeczy, w których jesteś fantastyczny. Na przykład, jeśli jesteś handlowcem giełdowym, może mógłbyś pisać do publikacji finansowych? Jeśli jesteś trenerem osobistym, może mógłbyś stworzyć serię filmów fitness, które ludzie będą mogli kupować i śledzić w domu?

Podejdź realistycznie do swoich umiejętności i zastanów się, jak możesz je wykorzystać, aby przynosić korzyści innym bez konieczności fizycznej obecności lub codziennej pracy.

3. Podejdź realistycznie do swojego czasu, pieniędzy, wysiłku i innych zobowiązań.
Jak już wspomnieliśmy, chociaż ideą pasywnego dochodu jest zarabianie pieniędzy podczas snu, nie można zbudować żadnego biznesu bez wysiłku. W rzeczywistości może się okazać, że budowanie strumienia pasywnego dochodu w rzeczywistości wymaga znacznie więcej czasu i wysiłku niż standardowy występ, aby go uruchomić.

Zanim zaczniesz jakiekolwiek przedsięwzięcie, podejdź realistycznie do innych zobowiązań. Jeśli masz wymagającą pracę, dzieci i aktywne życie towarzyskie, możesz nie mieć czasu na budowanie kolejnego dochodowego biznesu. W takim przypadku możesz rozważyć zainwestowanie lub poproszenie kogoś innego o pomoc w ciężkiej pracy.

4. Zastanów się nad swoimi marzeniami
Steve Jobs powiedział kiedyś: „Twoja praca wypełni dużą część twojego życia, a jedynym sposobem na prawdziwą satysfakcję jest robienie tego, co uważasz za świetną pracę. A jedynym sposobem na wykonanie wspaniałej pracy jest pokochanie tego, co się robi”. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego przesłanie przy wyborze jakiejkolwiek pracy, pracy pobocznej lub pomysłu na dochód pasywny.

Jeśli przynajmniej jedna część pomysłu nie wzbudza radości ani nie podsyca twoich pasji, prawdopodobnie nie wypali. Poszukaj więc pomysłu, który możesz zobaczyć, jak robisz przez lata. Nawet jeśli możesz cofnąć się i pozwolić, aby firma działała głównie sama, nadal możesz od czasu do czasu się zaangażować, więc upewnij się, że wybierzesz coś, co Ci się spodoba.

5. Znajdź nakładanie się
Po przeanalizowaniu swoich mocnych i słabych stron, rozważeniu wszelkich ograniczeń i zastanowieniu się nad tym, co by cię uszczęśliwiło, powinieneś mieć już w głowie kilka pomysłów na strategie pasywnego dochodu. Na pewno uzyskasz niezależność finansową w mgnieniu oka!

27 najlepszych pomysłów na dochód pasywny, które pomogą ci stać się bogatym
Dochód pasywny może wydawać się skomplikowany, ale jest tak wiele sposobów na osiągnięcie dochodu pasywnego w 2022 roku, że na pewno znajdziesz idealną opcję, która będzie pasować do twoich umiejętności, zobowiązań, celów i pasji. Aby dać ci inspirację dla twojej misji na rzecz niezależności finansowej, oto niektóre z najlepszych pomysłów na dochód pasywny, z których prawie każdy może skorzystać.

bogata
1. Inwestuj w nieruchomości Inwestowanie w nieruchomości
jest ugruntowaną metodą budowania bogactwa niemal od początku istnienia nieruchomości! Inwestowanie w nieruchomości było kiedyś trudnym przedsięwzięciem do podjęcia – wymagającym dużo czasu, wysiłku i wiedzy. Jednak aplikacje do inwestowania w nieruchomości usunęły teraz wiele komplikacji i sprawiły, że stanie się potentatem nieruchomości w zaciszu swojej kanapy jest łatwe i możliwe do oszacowania.

Jeśli kupowanie nieruchomości wydaje się nieco poza budżetem, możesz również kupić fundusz powierniczy ds. inwestycji w nieruchomości – znany również jako REIT. Inwestycje te zazwyczaj przynoszą hojne dywidendy i śledzą wyniki giełdy. W ten sposób wartość Twojej inwestycji będzie rosła/spadała, podobnie jak w przypadku nieruchomości fizycznych, ale znacznie łatwiej jest je kupić/sprzedać i możesz zdywersyfikować swój portfel, inwestując na różnych rynkach.

2. Uzyskaj konto oszczędnościowe o wysokiej wydajności.
Umieszczenie pieniędzy na wysokodochodowym koncie oszczędnościowym może nie być tym, o czym marzyłeś, gdy powiedzieliśmy ci, że ta lista będzie pełna pomysłów na dochód pasywny. Mimo to są one jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych sposobów na to, aby Twoje pieniądze pracowały dla Ciebie, a nie na odwrót.

Wiele kont o wysokiej rentowności oferuje RRSO około 0,50% bez minimalnego salda do otwarcia, a niektóre mogą nawet oferować premię pieniężną za otwarcie konta.

Będziesz musiał wpłacić na konto stosunkowo dużą ilość gotówki, aby zobaczyć niezwykłe zwroty, ale nadal jest to opłacalna opcja.

3. Inwestuj w akcje dywidendowe
Wspomnieliśmy wcześniej, że nie uważamy inwestowania w aprecjację za pasywne źródło dochodu. Jeśli jednak inwestujesz w akcje, które oferują wysokie dywidendy dla akcjonariuszy, możesz potencjalnie zarobić imponującą gotówkę ze swoich inwestycji. Miejmy nadzieję, że wartość Twoich akcji również wzrośnie, gdy będziesz je posiadać, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się pasywnym dochodem z dywidend oraz zyskiem kapitałowym przy sprzedaży.

Jeśli nie jesteś ekspertem na giełdzie, możesz rozważyć brokera lub nawet wypróbować Robo-doradców, aby uzyskać prawdziwie pasywny system inwestycyjny.

Pamiętaj, że inwestycje wiążą się z wysokim ryzykiem i możesz stracić więcej niż zainwestujesz. Zawsze zasięgnij porady przed założeniem portfela inwestycyjnego.

akcje
4. Kup lub załóż bloga
Świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy przy minimalnym wysiłku jest prowadzenie bloga. Oczywiście zbudowanie tego będzie wymagało czasu i wysiłku, ponieważ będziesz musiał regularnie pisać bloga i budować publiczność. Mimo to możesz zarobić imponującą kwotę dzięki blogowi poprzez marketing afiliacyjny, a nawet sprzedając przestrzeń reklamową w swojej witrynie.

Jeśli nie masz pewności, jak założyć bloga, możesz również zarabiać, kupując istniejącego bloga. To świetny „oszustwo”, ponieważ możesz skorzystać z już ustalonego ruchu i przepływów pieniężnych.

5. Zaangażuj się w marketing afiliacyjny.
Marketing afiliacyjny obejmuje współpracę z firmą w celu zaprezentowania i promowania jej produktów lub usług. Za każdym razem, gdy ktoś podąża za jednym z twoich linków afiliacyjnych do strony twojego partnera, zarabiasz prowizję.

Istnieje kilka sposobów na wykorzystanie partnerstwa marketingu afiliacyjnego do uzyskania pasywnego dochodu. Możesz wspomnieć o sponsorach na swoim kanale YouTube lub podkaście, napisać przewodniki zakupowe z linkami do produktów firmy, skompilować recenzje produktów, unboxingi wideo i wiele więcej.

Aby znaleźć odpowiednią firmę, dla której możesz zostać partnerem, musisz przeprowadzić rozeznanie i znaleźć markę, która odpowiada Twoim podstawowym wartościom i potrzebom odbiorców. Nie ma sensu stawać się partnerem dla rzeźnika, jeśli głównymi odbiorcami Twojego bloga są na przykład weganie.

6. Zostań cichym partnerem biznesowym
Jeśli chciałbyś prowadzić firmę, ale nie masz czasu ani doświadczenia, możesz rozważyć zostanie cichym partnerem biznesowym. Innymi słowy, wnosisz wkład finansowy do firmy, ale codzienną działalność pozostawiasz swojemu partnerowi.

Po dokonaniu inwestycji będziesz otrzymywać regularnie procent zysków, a Twoje pieniądze będą wspierane przez procentowy udział w firmie.

Nie ufasz pomysłowi biznesowemu swojego podejrzanego kumpla, aby zainwestować? Istnieje wiele stron internetowych dla przedsiębiorców poszukujących cichego partnera biznesowego do inwestowania w swój biznes.

7. Napisz eBooka
Pisanie bloga i zarabianie na nim to dobry pomysł na dochód pasywny, ale napisanie książki lub eBooka jest jeszcze lepszym przykładem dochodu pasywnego, ponieważ wystarczy napisać go tylko raz!

Zamiast pisać bloga, poświęć chwilę na dzielenie się swoją kreatywnością lub specjalistyczną wiedzą, pisząc książkę lub e-booka i sprzedawaj go. Za każdym razem, gdy ktoś kupi kopię, otrzymasz tantiemy, które szybko się sumują, jeśli trafisz we właściwy punkt.

Opłaty licencyjne za książkę drukowaną wynoszą zwykle od 5 do 20% ceny książki. eBooki są jeszcze bardziej opłacalne, płacąc około 25%. Audiobooki zazwyczaj płacą tantiemy między 10-25%.

Oczywiście musisz napisać świetną książkę, aby zarobić na życie z pisania. Jednak tylko kilka sprzedaży może pomóc Ci zarobić dodatkowe pieniądze potrzebne na nadchodzące wakacje lub przybliżyć Cię do wcześniejszych celów emerytalnych.

książka
8. Tworzenie kursu online
Podobnie jak pisanie książki, tworzenie kursu online, który ludzie mogą wielokrotnie kupować, jest doskonałym sposobem na zarabianie pasywnego dochodu. Oczywiście, zbudowanie kursu wymaga czasu, wysiłku i wiedzy, ale gdy będzie gotowy, możesz umieścić go online i cieszyć się przychodami generowanymi za każdym razem, gdy ktoś dokona zakupu.

W dzisiejszych czasach praktycznie nie ma ograniczeń co do tematu, który mógłbyś omówić ze swoim kursem online. Trenerzy osobiści mogliby stworzyć serię filmów fitness, szefowie kuchni mogliby rozpocząć kurs gotowania online, księgowi mogliby pomóc innym w nauce księgowości. Zasadniczo, jeśli masz umiejętności lub specjalistyczną wiedzę, możesz zbudować kurs online i zarabiać na nim.

To powiedziawszy, być może będziesz musiał wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami i / lub doświadczeniem, aby zbudować kurs online, który faktycznie będzie sprzedawał. Jednak możesz być w stanie zarabiać na kanale YouTube, nawet jeśli nie masz formalnych kwalifikacji… Każdy uwielbia life hack!

9. Licencjonuj swoją muzykę
Jeśli jesteś muzykiem, możesz pisać i udzielać licencji na swoją muzykę, aby otrzymywać pieniądze za każdym razem, gdy ktoś chce wykorzystać Twój utwór w swoim projekcie. Jest kilka sposobów, w jakie licencjonowanie Twojej muzyki może przynieść Ci pieniądze i jest to świetny sposób na uzupełnienie dochodów, jeśli koncertowanie na żywo nie jest opłacalne (lub nie chcesz występować na żywo).

muzyka
10. Sprzedawaj zdjęcia stockowe
Jeśli zawsze masz przy sobie aparat i słyniesz z robienia doskonałych zdjęć, możesz zarabiać na swojej pasji, sprzedając swoje zdjęcia firmom fotograficznym. Dzięki nim za każdym razem, gdy ktoś kupi Twój obraz za pośrednictwem witryny innej firmy, otrzymasz udział w zyskach.

Najlepsze firmy sprzedające Twoje zdjęcia są najbardziej znane (ponieważ mają najwięcej klientów, którzy mogą zobaczyć, pokochać i kupić Twoje zdjęcia). Wypróbuj Adobe Stock, Shutterstock, Alamy itp.

Nawet jeśli masz tylko smartfon, kilka firm zajmujących się fotografią giełdową kupi dobrej jakości zdjęcia zrobione telefonem, więc wyszukany sprzęt niekoniecznie jest niezbędny dla tego pomysłu na dochód pasywny.

11. Zbuduj aplikację
Zamiast wynajmować swoje umiejętności programistyczne i informatyczne na godzinę, możesz przekształcić swoje umiejętności techniczne w przedsiębiorstwo o pasywnym dochodzie, tworząc aplikację, którą ludzie będą mogli pobrać. Pobranie aplikacji nie musi być rewolucyjne, ani nawet nic nie kosztować, aby zarabiać pieniądze… Angry Birds to darmowa gra na smartfony wbudowana w 2009 roku, która zarobiła około 272,3 miliona euro w 2020 roku!

Nawet jeśli nie jesteś geniuszem technicznym, nadal możesz zarabiać, budując aplikację. Możesz nauczyć się podstaw kodowania (co jest zaskakująco interesujące i przydatne), a nawet znaleźć kogoś z odpowiednimi umiejętnościami do budowania partnerstwa i podziału zysków. Jasne, dostępnych jest więcej pieniędzy, jeśli zrobisz to sam, ale jeśli wymyślisz kolejnego owocowego ninja, możesz nie mieć nic przeciwko dzieleniu się!

aplikacje
12. Zostań influencerem w mediach społecznościowych
Czy wiesz, że dzięki dobrze prosperującej obecności w mediach społecznościowych możesz zarabiać pieniądze? Wszyscy słyszeliśmy już o influencerach w mediach społecznościowych… Ale dla każdego, kto żył pod kamieniem, influencerzy w mediach społecznościowych to ludzie z dużą liczbą obserwujących i wysokim wskaźnikiem zaangażowania, którzy otrzymują prowizję za posty sponsorowane, marketing afiliacyjny, a nawet hosting/ uczestnictwo w wydarzeniach.

Oczywiście zdobycie siły potrzebnej do zostania influencerem w mediach społecznościowych nie nastąpi z dnia na dzień. Musisz zaangażować się w swoją strategię w mediach społecznościowych i przygotować portfolio ilustrujące poziomy zaangażowania odbiorców, które możesz udostępnić markom zainteresowanym współpracą z Tobą.

13. Wypożycz samochód
Jeśli Twój samochód stoi na Twojej drodze, możesz zarabiać pieniądze, pożyczając go innym, gdy z niego nie korzystasz. W zależności od Twojej lokalizacji i marki/modelu samochodu, dzięki temu pomysłowi na zarabianie pieniędzy możesz otrzymać znaczną gotówkę.

Jeśli pomysł wynajęcia samochodu jest atrakcyjny, zechcesz sprawdzić Turo. Pomyśl o tym jak o Airbnb dla samochodów.

W zależności od lokalizacji możesz również zarobić imponujące dochody, wynajmując dysk lub garaż. Szczególnie opłacalne będą duże miasta, bo miejsca parkingowe są premium, a ludzie przepłacają szanse na bezpieczne, gwarantowane miejsce na pozostawienie samochodu.

14. Airbnb
Oczywiście lista pomysłów na dochód pasywny byłaby niepełna, gdyby nie wspomnieć o znanej na całym świecie platformie do dzielenia się domem Airbnb! Chociaż nie będzie to odpowiednie dla wszystkich, jeśli masz wolny pokój, dom wakacyjny lub jakąkolwiek inną „miejsce zamieszkania”, możesz stracić imponujące zyski!

Airbnb nie jest jedyną opcją wynajmu zakwaterowania, więc możesz rozejrzeć się za najlepszą platformą dla siebie.

15. Sprzedaj przestrzeń reklamową w swoim pojeździe.
Jeśli regularnie jeździsz do pracy, a nawet w czasie wolnym, możesz zarabiać na codziennych dojazdach, sprzedając przestrzeń reklamową z boku samochodu, furgonetki lub ciężarówki. Chociaż prowadzenie mobilnego billboardu może nie zawsze być super stylowe, możesz zarobić kilkaset dolarów miesięcznie tylko po to, aby dodać naklejki do swojego pojazdu i korzystać z samochodu jak zwykle.

Istnieją trzy główne witryny, za pomocą których możesz połączyć się z markami poszukującymi przestrzeni reklamowej, są to:

16. Sprzedaj przestrzeń reklamową na swojej stronie.
Jeśli nie masz ochoty jeździć z gigantyczną reklamą z boku pojazdu, możesz również zarobić przyzwoity dochód pasywny, sprzedając przestrzeń reklamową w swojej witrynie. Większość blogów korzysta z Google Ads, aby dopasować swoją witrynę do reklamodawców i uzyskać miesięczny strumień przychodów.

Rentowność Google Ads w Twojej witrynie zależy od generowanego ruchu. Jeśli Twoja własna witryna nie ma wystarczającego ruchu, aby zarabiać w ten sposób, możesz rozważyć zakup istniejącej witryny (patrz pomysł nr 4) i sprzedaż tam przestrzeni reklamowej.

17. Weź udział w badaniach snu
Zarabianie pieniędzy podczas snu nie jest bardziej dosłowne niż to! Jeśli jesteś w przyzwoitym stanie zdrowia, możesz zgłosić się do udziału w badaniu snu i wykorzystać swój sen do pracy.

Badania snu mogą płacić tysiące dolarów za odpowiednich uczestników… Wszystko, co musisz zrobić, to poddać się badaniu fizycznemu i psychologicznemu, aby upewnić się, że jesteś w stanie wykonać zadanie… A potem śpij!

Ostrzegam… Wiele badań snu wymaga odcięcia od mediów społecznościowych i przyjaciół/rodziny, aby można było cię obserwować i studiować przez cały czas trwania eksperymentu. Jednak hojne nagrody do zdobycia są prawdopodobnie warte zachodu.

sen
18. Zostań dropshipperem
Dropshipping to prosty sposób na założenie sklepu internetowego i zarabianie pieniędzy praktycznie bez wysiłku. Po prostu wybierz przedmioty, które chcesz sprzedać, a dostawca utworzy, przechowa, zapakuje i wyśle ​​je Twoim klientom. Jedyne, z czym musisz sobie poradzić, to witryna sklepowa i marketing.

19. Projektuj koszulki
Kilka stron internetowych pracuje nad przekształceniem twoich projektów w modne koszulki lub szereg innych produktów. Dzięki temu pomysłowi biznesowemu wszystko, co musisz zrobić, to opracować projekty produktów, a dostawca zajmie się resztą, dając Ci część zysków, gdy Twoje projekty się sprzedają!

Możesz nawet czerpać zyski ze swojego geniuszu projektowego za pośrednictwem Amazon… Dzięki Amazon Merch wszystko, co musisz zrobić, to przesłać swoje projekty, a Amazon wyprodukuje produkt, sprzeda go, zapakuje i wyśle. Więc możesz się zrelaksować i cieszyć się zyskami.

tshirts
20. Korzystaj ze stron cashback lub kart z nagrodami
Jeśli nie korzystasz jeszcze z kart cashback, stron i programów, co robisz?! Wielu dostawców kart kredytowych stosuje pewną formę programu zwrotu gotówki, w ramach którego otrzymujesz zwrot za swoje codzienne zakupy tylko za korzystanie z karty.

Możesz także zarejestrować się w witrynach cashback, takich jak TopCashBack. Po prostu dokończ normalne zakupy za pośrednictwem strony, aby otrzymać nagrody.

Ok, to może nie sprawić, że staniesz się bogaty, ale jest to doskonały sposób na zminimalizowanie wydatków i zarabianie na zakupach, których i tak byś dokonał.

21. Wypróbuj pożyczki typu peer-to-peer Pożyczki typu
peer-to-peer zyskują na popularności w ostatnich latach i mogą być cennym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, jeśli masz wolne środki pieniężne.

W przypadku pożyczek typu peer-to-peer po prostu pożyczasz pieniądze pożyczkobiorcom, którzy mogą nie kwalifikować się do otrzymania tradycyjnej pożyczki. Podobnie jak bank, możesz naliczać odsetki od pożyczonych pieniędzy, dopóki nie zostaną one w całości spłacone.

Podobnie jak w przypadku każdej inwestycji, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że pożyczki P2P mogą być przedsięwzięciem o potencjalnie wysokim ryzyku, ponieważ nie będziesz w stanie zagwarantować, że pożyczkobiorca będzie w stanie Cię spłacić. Z tego powodu powinieneś pożyczać tylko za pośrednictwem autoryzowanych, specjalistycznych witryn pożyczkowych P2P i nigdy nie pożyczaj więcej, niż możesz stracić.

22. Rozpocznij działalność związaną z automatami.
Ten pomysł na dochód pasywny może początkowo wydawać się nieco zwariowany, ale wysłuchaj nas!

Przedsiębiorstwa z automatami są zaskakująco dochodowym i łatwym w utrzymaniu pomysłem na małą firmę, w który zaangażowałby się prawie każdy. Po prostu kup kilka automatów i wynajmij je lokalnym firmom. Następnie co kilka tygodni jedź dookoła, aby uzupełnić zapasy i opróżnić gotówkę. Możesz nawet wynająć kogoś, kto zajmie się spieniężaniem i uzupełnianiem zapasów. Nie ma nic prostszego!

Automat vendingowy
23. Uruchom kanał YouTube lub podcast.
Gdzie bylibyśmy, nie wymieniając YouTube jako potencjalnego źródła pasywnego dochodu?

Chociaż zbudowanie wystarczającej liczby odbiorców, aby zarabiać na swoim kanale YouTube, może zająć trochę czasu, możesz zarobić znaczne przychody dzięki reklamodawcom, a nawet współpracy w zakresie marketingu afiliacyjnego.
Wielu YouTuberów zarabia również, prosząc o darowizny za pośrednictwem Patrona.

Jeśli YouTube nie jest Twoim dżemem, możesz również zarabiać na podcastach, wprowadzając płatne poziomy członkostwa, sprzedając sponsoring, dołączając do sieci reklamowej, a nawet sprzedając odcinki premium.

24. Kup nieruchomość na wynajem.
Nieruchomości na wynajem mogą być pierwotnym źródłem dochodu pasywnego i do dziś pozostawać cennym aktywem. Aby wynajmowana nieruchomość była naprawdę pasywna, możesz zlecić codzienne operacje i utrzymanie firmie zarządzającej… Więc wystarczy załatwić kredyt hipoteczny i cieszyć się napływającymi pieniędzmi!

Możliwe jest również kupowanie nieruchomości pod klucz, które pozwalają pominąć etapy renowacji i poszukiwania najemców, które większość właścicieli musi przejść przed otrzymaniem czynszu za swoje nieruchomości. W przypadku nieruchomości pod klucz kupujesz nieruchomość, w której mieszkają już najemcy. Oznacza to, że wszystko, co musisz zrobić, to zadbać o to, aby budynek był dobrze utrzymany, aby najemcy byli zadowoleni. Ponownie, możesz wynająć firmę zarządzającą, która się tym zajmie.

25. Refinansuj swój kredyt hipoteczny
Może to nie być pomysł na zarabianie pieniędzy, ale może zaoszczędzić tysiące, jeśli spłacisz więcej niż szanse na kredyt hipoteczny.

Refinansowanie generalnie pozwala kredytobiorcom uzyskać niższe oprocentowanie kredytu hipotecznego i często może skutkować niższymi miesięcznymi ratami kredytu hipotecznego.

Jeśli nie masz kredytu hipotecznego, możesz również poszukać refinansowania innych pożyczek, aby upewnić się, że nie marnujesz ciężko zarobionego (lub pasywnego) dochodu na spłatę szans na zaciągnięcie pożyczki.

kredyt hipoteczny
26. Przechowuj cudze rzeczy
Masz wolny pokój lub garaż, którego nie chcesz wynajmować człowiekowi? Możesz zarabiać, pozwalając innym wynajmować swoją przestrzeń jako magazyn. Według sąsiad.com możesz to zrobić.

Jeśli podoba Ci się ten pomysł, ale wolisz nie mieć w domu rzeczy innych osób, inwestowanie w szafki do przechowywania lub wynajem to kolejny fantastyczny pomysł na zarabianie pieniędzy, który praktycznie nie wymaga wysiłku. W rzeczywistości jedyny czas, w którym powinieneś wykonać jakąkolwiek pracę jako właściciel magazynu, to otwarcie jednostki.

27. Zarabiaj na instalowaniu aplikacji na telefonie.
Tak, dobrze to przeczytałeś… Możesz faktycznie zapłacić za instalowanie aplikacji na telefonie!

Aplikacje takie jak Nielsen Digital i Mobile Digital starają się dowiedzieć, jak ludzie korzystają ze swoich urządzeń mobilnych, i płacą każdemu, kto pozwala na śledzenie ich użycia. Po prostu pobierz aplikację i używaj swojego smartfona jak zwykle. Aplikacja będzie monitorować Twoje użycie i raportować, aby tworzyć badania dotyczące zachowań użytkowników, a Ty otrzymujesz zapłatę!

Jeśli nie chcesz aplikacji, która śledzi Twoje wykorzystanie, możesz również pobrać aplikację pozwalającą na oszczędzanie pieniędzy, która będzie monitorować Twoje wydatki i pomagać w dokonywaniu mądrych wyborów. Jasne, te aplikacje w rzeczywistości nie płacą, ale oszczędności mogą szybko się sumować i sprawić, że poczujesz się, jakbyś zarobił dochód!

Wykorzystaj swój pasywny dochód
Gdy już znajdziesz idealną okazję do pasywnego dochodu, która pasuje do Twojego stylu życia, umiejętności i pasji, ważne jest, aby ta dodatkowa gotówka się nie rozleniwiała. Upewnij się, że każdy cent pracuje dla Ciebie, umieszczając zarobione pieniądze w banku o wysokim oprocentowaniu i pozwalając mu dalej działać bez względu na to, co robisz.

Warto również zainwestować część pasywnej gotówki z powrotem w biznes. Na przykład możesz kupić dodatkowe automaty sprzedające lub inną jednostkę magazynową, aby uzyskać więcej możliwości pasywnego dochodu i zwiększyć swoją inwestycję.

Bez względu na to, jak zdecydujesz się zwiększyć swoje dochody, upewnij się, że działa to zgodnie z Twoim harmonogramem i nie bój się wypróbować kilku różnych opcji. Nie ma ograniczeń co do liczby strumieni dochodu, które może mieć jedna osoba, więc wymieszaj i ciesz się zwrotami.

W mgnieniu oka będziesz popijać mimozy na plaży.